Selasa, 08 Maret 2016

Każde plot z PCV są nieodłącznym składnikiem każdej posesji.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez parkanu. Żeby można się było dostać na obszar prywatnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa jak również brama wjazdowa.
Naturalnie bramy a także furty ogrodzeniowe powinny być solidnie wykonane bowiem narażone są na znacznie większe obciążenia niż pozostała cześć balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa
. W takim razie jakie powinny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka aby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna też umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe najczęściej są powieszone nad murkiem bramka winna być nieco wyższa niż przęsło ogrodzeniowe by plotki Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek było równej wysokości.Przy doborze plotki z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna względnie rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba uwzględnić fakt iż balustrady z plastiku
przy bramie winno być na tyle długie aby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furtka ma być wykonana. Te dwa elementy ogrodzenia nie powinny odbiegać ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ploty z PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachet prezentowało się jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno zastosować do wypełnienia bramy albo furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar